Телефони

Приймальні пункти

  • м. Черкаси, вул. Сурікова 11 (тереторія СМУ-8)
  • м. Городище, вул. Кожедуба, 43-А
  • м. Камя'нка, вул. Лермонтова, 3
  • м. Золотоноша, вул. Ринкова, 96
[ ТОВ УКРБРУХТ ЧЕРКАСИ ]

Ціни на сталеливарну сировину знизилися на всіх регіональних ринках


У другій декаді березня котирування передільного чавуну пішли вниз на всіх ринках. В основі цінового падіння лежить зниження котирувань на металобрухт і ослаблення попиту на плоский прокат.

Більшість угод покупці зі Сполучених Штатів укладали з бразильськими постачальниками, у яких труднощі з реалізацією матеріалу на внутрішньому ринку, що змушує їх відвантажувати матеріал на експорт за зниженими цінами. Крім того, високе завантаження доменних потужностей в Бразилії створює надлишок пропозиції і, як наслідок, тиск на ціни. На даний момент вартість чавуну в портах Нового Орлеана становить 515 $ / т cif.

На ринку Туреччини попит знизився з урахуванням наявної альтернативи дешевшає металобрухту якісних марок і значної пропозиції з боку внутрішніх виробників. При цьому турецькі металурги мають у своєму розпорядженні досить високими складськими запасами. В результаті ціни реальних угод просіли до 500-510 $ / т cif середземноморські порти Туреччини.

Згідно з прогнозами заступника директора «Укрпромзовнекспертизи» Юрія Добровольського, в найближчі тижні котирування чавуну продовжать повільно опускатися слідом за цінами на металобрухт. Тиск на вартість матеріалу буде надавати і зростання пропозиції з боку бразильських постачальників, які зазнають труднощів з реалізацією матеріалу на внутрішньому ринку своєї країни.
Слідом за зниженням котирувань чавуну просіли ціни на металобрухт, на тлі високої пропозиції і складнощів металургів з реалізацією готового прокату.

Наближення Рамадана і переважно негативні тенденції на ринку стимулюють металургів з Туреччини здійснювати мінімальні закупівлі в очікуванні ще більшого зниження цін. На даний момент турецькі виробники стали зазнають труднощів зі збутом виробленої ними арматури в зв'язку з уповільненням роботи будівельного сектора напередодні Рамадана. З іншого боку, американські експортери мають в наявність великі обсяги нереалізованого брухту, що надає ще більший тиск на вартість матеріалу. Як наслідок, ціна брухту HMS 1 & 2 (80:20) знизилася до 405-415 $ / т cif порти Середземного моря.

На ринку Азії також відбулося просідання цін на металобрухт. Південнокорейські імпортери мають в наявність достатні складські запаси. При цьому японські постачальники пропонують великі обсяги брухту за зниженими цінами. В результаті котирування сировини марки HMS1 впали до 405 $ / т cif, тоді як японський матеріал вже торгується по 380 $ / т fob.

Аналітики УПЕ в найближчий місяць прогнозують поступове зниження котирувань металобрухту на тлі ослаблення попиту на довгий прокат, зниження вартості залізорудної сировини і збільшення пропозиції з боку постачальників з США та ЄС. Також негативний вплив на ціни нададуть і досить високі запаси сировини у найбільших імпортерів.