Телефони

 • 096-43-54-072
 • 096-208-16-35
 • 0472-564-212

Приймальні пункти

 • м. Черкаси, вул. Сурікова 11 (тереторія СМУ-8)
 • м. Городище, вул. Кожедуба, 43-А
 • м. Камя'нка, вул. Лермонтова, 3
 • м. Золотоноша, вул. Ринкова, 96
[ ТОВ УКРБРУХТ ЧЕРКАСИ ]

Як відрізнити алюміній від нержавійки?


Нержавіюча сталь і алюміній (або сплави на його основі) - цінна сировина, що застосовується в безлічі галузей промисловості. Ці матеріали відрізняються за хімічними та фізичними властивостями, але практично ідентичні візуально - обидва представляють собою метали сріблястого кольору, які не піддаються корозії. Нерідко це створює проблеми, зокрема, при здачі брухту цих металів. У цій статті ми представимо декілька способів, за допомогою яких можна зрозуміти, який матеріал знаходиться перед вами.

Найбільш точним методом є визначення щільності (питомої ваги). Для цього необхідно розділити масу вироби на його обсяг. Якщо отримане значення становить близько 8 г / см3, перед вами нержавіюча сталь. Щільність алюмінію майже в три рази менше - близько 2,6 г / см3. Мінус даного методу полягає в тому, що визначити обсяг складних виробів не завжди представляється можливим.

У таких випадках можна скористатися наступними способами:

 1. Подивіться, чи немає на виробі маркування. Багато виробів з нержавіючої сталі маркуються англомовним позначенням AISI або російськомовним НЕРЖ з подальшим набором цифр.
 2. Використовуйте магніт. Даний спосіб працює не на 100%. Алюміній в принципі немагнітний метал, а у випадку з нержавейкой все складніше: якщо основним легуючим компонентом в сплаві виступає нікель, виріб прімагнітілась, якщо хром - немає.
 3. Візьміть аркуш білого паперу (наприклад, для принтера), очистіть частина вироби від забруднень і з силою потріть цю ділянку папером. Якщо ви маєте справу з алюмінієм, на папері залишаться сірі смужки. Від нержавіючої сталі слідів не залишиться.
 4. Придивіться до кольору вироби. На алюмінії утворюється тонка оксидна плівка, через це матеріал має сіруватий матовий відтінок. Якщо потерти поверхню наждаком, через деякий час з блискучою вона знову стане матовою. Нержавійка зберігає блиск протягом усього терміну використання і не мутніє.
 5. Спробуйте вдарити виріб про інший металевий предмет (для зручності спостереження краще робити це в затемненому приміщенні). Якщо при ударі утворилася іскра, у вас в руках нержавіюча сталь. У випадку з алюмінієм подібний ефект неможливий.
 6. Нанесіть на поверхню розчин мідного купоросу. Дана речовина залишить на алюмінії розлучення. На нержавіючої сталі ніяких слідів не залишиться.
 7. Також можна скористатися лужними розчинами, наприклад, гідроксидом калію або натрію. Вони реагують з алюмінієм і не вступають в реакцію з нержавейкой.
 8. Якщо описаних вище речовин під рукою не виявилося, візьміть звичайну лимонну кислоту або лимонний сік. Сталь стійка до впливу кислот, а на алюмінієвій поверхні з'являться сліди хімічної реакції.
 9. Сподіваємося, дані поради виявляться вам корисними. Якщо ж при здачі брухту цих металів сумніви залишилися, звертайтеся в компанію «Втортехмікс». Ми маємо в своєму розпорядженні високоточним обладнанням, що дозволяє з 100% -й точністю визначати склад сплавів.