Телефони

  • 096-43-54-072
  • 096-208-16-35
  • 0472-564-212

Приймальні пункти

  • м. Черкаси, вул. Сурікова 11 (тереторія СМУ-8)
  • м. Городище, вул. Кожедуба, 43-А
  • м. Камя'нка, вул. Лермонтова, 3
  • м. Золотоноша, вул. Ринкова, 96
[ ТОВ УКРБРУХТ ЧЕРКАСИ ]

Що робити зі старим акумулятором від авто?


Термін служби автомобільного акумулятора зазвичай не перевищує 3-4 роки. Після закінчення цього часу, як правило, батарея починає погано тримати заряд, пусковий струм падає, виникають проблеми з запуском двигуна і роботою електросистеми авто в цілому. Зниження експлуатаційних характеристик може статися і раніше: все залежить від якості АКБ і умов її експлуатації. Варіантів подальшого застосування акумулятора небагато: поки джерело струму тримає хоч якийсь заряд, його можна використовувати для заживлення малопотужних споживачів, а після остаточного вироблення ресурсу - здати на переробку.

Відновити працездатність батареї не можна - електрохімічні процеси, які відбуваються всередині акумулятора, призводять до поступового руйнування свинцевих пластин, тому в будь-якому випадку доведеться купувати нову АКБ. При цьому виникає питання утилізації старого пристрою. Про це ми і поговоримо в даній статті.

Чому потрібно утилізувати старі АКБ?

Багато автомобілістів просто викидають прийшли в непридатність батареї в сміттєві контейнери або залишають їх припадати пилом «до кращих часів» в гаражі. Робити це категорично не рекомендується. Автомобільний акумулятор містить в своєму складі небезпечні речовини: свинець і сірчану кислоту. Свинець - важкий метал, що володіє токсичними властивостями, здатний викликати сильне отруєння. Сірчана кислота - їдка речовина, при контакті зі шкірою та слизовими оболонками викликає хімічні опіки. Пари сірчаної кислоти також дуже небезпечні. При зберіганні старих акумуляторів їх корпусу з часом втрачають герметичність, і ці речовини потрапляють в навколишній простір. А при утилізації батарей зі звичайними побутовими відходами сполуки свинцю і сірки отруюють ґрунт і повітря. Саме тому відслужили своє АКБ потрібно здавати в спеціалізовані організації, що займаються їх переробкою.

Куди можна здати акумулятор?

Прийомом автомобільних АКБ в основному займаються два види компаній: підприємства в сфері скупки металобрухту і магазини, що реалізують нові акумулятори. І в тому і в іншому випадку для легального здійснення даної діяльності організація повинна мати відповідну ліцензію. Компанії, що працюють за всіма правилами, вживають необхідних заходів екологічної безпеки та ніколи не попросять, наприклад, вас злити електроліт.

Що стосується фінансової сторони питання, то тут все залежить від конкретного скупника. Тому перш ніж позбутися від старої АКБ, бажано вивчити пропозиції на рику. Як правило, скупники металобрухту пропонують більш високі ціни, а багато магазинів просто надають знижку на покупку нового акумулятора.