Телефони

  • 096-43-54-072
  • 096-208-16-35
  • 0472-564-212

Приймальні пункти

  • м. Черкаси, вул. Сурікова 11 (тереторія СМУ-8)
  • м. Городище, вул. Кожедуба, 43-А
  • м. Камя'нка, вул. Лермонтова, 3
  • м. Золотоноша, вул. Ринкова, 96
[ ТОВ УКРБРУХТ ЧЕРКАСИ ]

Металурги виступають за введення тимчасової заборони на експорт металобрухту

Металурги виступають за введення тимчасової заборони на експорт металобрухту
Українські металургійні підприємства заявляють про проблеми із забезпеченням металобрухтом на тлі різкого зростання експортних поставок вторсировини. З початку року поставки брухту на зовнішні ринки виросли в 9 разів і склали 146 тис. Т.

Згідно з прогнозами Об'єднання підприємств «Укрметалургпром», якщо такі темпи експорту металобрухту збережуться в поточному році, то сукупний обсяг сировини за підсумками 2021-го може досягти 1 млн. Т, що становить третину від усього обсягу заготівлі брухту в Україні.
Олександр Каленков, президент «Укрметаллургпрома», зазначає, що на сьогодні меткомбінати змушені збільшувати витрати на закупівлю сировини. Крім того, запаси брухту на заводах поступово зменшуються.

«Це дуже поганий тренд. Якщо його не зупинити, то ми прийдемо до того, що витрати будуть ще більше збільшуватися і тиснути на собівартість, а запаси брухту будуть скорочуватися до критичних величин », - сказав експерт.

За його словами, в умовах дефіциту брухту деякі метпідприємства будуть змушені зупиняти виплавку сталі.

Каленков також нагадав, що основними покупцями українського брухту виступають підприємства Туреччини, де діють неринкові методи держпідтримки металургії, і невизнаного Придністров'я, які можуть розраховувати на дешеві ресурси, надані Росією. Це спотворює конкуренцію і послаблює позиції українського ГМК, говорить він.

«Є два способи вирішити проблему. Перший - скорегувати розмір мита через внесення змін до відповідного закону. Другий - прийняти рішення, можливо, навіть на РНБО, про тимчасову заборону експорту брухту взагалі. Тому що ситуація з економічної точки зору критична. Це шкодить нашій державі, торговельного балансу і надходження до бюджету », - підкреслив президент« Укрметаллургпрома ».